Gone with the Wind + Pyrkon


Witajcie!
W dzisiejszej notce prezentuję zdjęcia zrobione podczas wyjazdu w moje rodzinne strony - na Zamojszczyznę. Ta przepiękna wyżyna, Roztocze, pełna lasów, pól, polodowcowych moren i wąwozów lessowych, jest wręcz stworzona do wypoczynku i sesji zdjęciowych. Czyste powietrze i mniej spieszny upływ czasu zawsze wpływa na mnie relaksująco i budzi skojarzenia z literackimi wyjazdami na wieś (jak choćby opisami wsi u Tołstoja w "Annie Kareninie"). 
Dzień, w którym robiliśmy sesję był bardzo wietrzny, choć nie jest to tak widoczne na zdjęciach, jak się spodziewałam, i stąd pomysł na tytuł notki.

Today I want to show you some pictures taken during a trip to Zamojszczyzna - the region of Poland from which a large part of my family comes from. The Roztocze upland is a place full of forests, fields, and post-glacial valleys. All of these make it a perfect place for recreation and photoshoots. Clean air and slower pace relax me. It's a bit like a countryside trip from a novel (eg. "Anna Karenina" by Leo Tolstoy).
The day when we took the pictures was very windy, though the pictures don't show it adequately. Nevertheless it gave me the idea for the title.Jeśli chodzi o mój strój, większość elementów już pojawiała się na blogu. Gorset od Lady Ardzesz, po upływie pewnego czasu, nadal bardzo sobie chwalę. Niestety musiałam go już naprawiać, bo przy wiązaniu fiszbiny przebiły się przez materiał. Po korekcie, gorset nadal jest w użyciu i nadal jest bardzo wygodny. Nowością są rękawiczki, które dostałam w prezencie. Jest rękodzieło nabyte w Trójmieście na kiermaszu rękodzieła. Uważam, że są bardzo stylowe :)

As for the outfit, most of it's parts were already shown here. The corset by Lady Ardzesz, despite being used regularly, is still in good shape and I grew fond of it. I had to do little fixes, because the reinforcement tore the fabric near the lacing. Luckily it's still as comfortable as it was before. One detail is new - the gloves, which I got as a gift. I think they're very stylish :)

fot. Amadeusz Andrzejewski
stylizacja, make up - Fallka

spódnica - Fallka design
gorset 20` - Lady Ardzesz
bluzka - sh
sweter - Atmosphere
rękawiczki - rękodzieło
opaska - pasek od bluzki (j.w.)
kolczyki różowe -  F&F


Uwaga!
Spotkaj Fallkę na Pyrkonie :)
Zapraszam na moją prelekcję o użytkowej stronie gorsetów - jak nosić, jak dobierać, jak naprawiać itp. Odbędzie się ona w sobotę 15:30, w bloku "LARP prelekcje/Komiks". Po wykładzie chętnie poznam osobiście Czytelniczki/Czytelników mojego bloga, więc, jeśli będziecie na konwencie, to nie bójcie się podchodzić :)

Komentarze

  1. Będę na Pyrkonie i na pewno pojawię się na prelekcji :) Jestem bardzo ciekawa co przygotowałaś :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Corporation Goth

Young Again ;)

Blue witch with her black cat