Slavic goth and the end of winter part 1

fot. Amadeusz Andrzejewski
Witajcie!
Kalendarzowa zima dobiega już końca. Mam dla Was dzisiaj pierwszą część naszej ostatniej w tym sezonie plenerowej sesji na lodzie i śniegu. Zdjęcia robiliśmy w jednym z obiektów Warszawskich fortyfikacji - Forcie Zbarż. Miejsce to jest trwale zalany wodą i wygląda pięknie o każdej porze roku.

Hello!
Astronomical winter is ending. Today I have for you the first part of our (probably last in this season) winter photoshoot on snow and ice. The location where we were shooting is a part of old Warsaw`s fortification system. This particular place is called Fort Zbarż. It's permanently flooded and looks really beautiful in every season.

fot. Amadeusz Andrzejewski
fot. Amadeusz Andrzejewski

Bardzo się stresowałam podczas tych zdjęć ponieważ woda w tym miejscu jest bardzo głęboka i choć wiele dni był solidny mróz, więc lód był gruby, to i tak było mi jakoś nietęgo chodzić po nim ;) Oczywiście mieliśmy wszystkie potrzebne zabezpieczenia: linę, ubrania na zmianę i koce oraz gorącą herbatę (wszystko na wypadek wpadnięcia pod lód). Było nas kilkoro, chodziliśmy w dużych odległościach od siebie, żeby nie wytwarzać zbyt dużego miejscowego nacisku na taflę. Wszyscy mieliśmy również odpowiednie obuwie z solidną trakcją umożliwiające szybkie przemieszczanie się po powierzchni zalewu. Pamiętajcie, że przy zdjęciach na lodzie to są niezbędne środki ostrożności! Wpadnięcie pod lód jest bardzo niebezpieczne i w większości przypadków kończy się tragicznie, więc nie ma żartów!

Posing on ice was very stressful. Water here is very deep and I was afraid that the ice would break. Of course we took precautions: we had a rope, spare warm clothes, blankets and hot tea in case of someone falling under the ice. There were four of us and we were walking maintaining safe distance from one another as we didn't want to put too much pressure on the ice. We had also proper boots with solid tread. Remember! You must be very carefull while shooting on ice. Falling under the ice is deadly dangerous!

fot. Amadeusz Andrzejewski
fot. Amadeusz Andrzejewski
Stylizacja jest dość prosta, przełamana jedynie sarmacką czapką, którą pożyczyłam z puli kostiumów szytych przez Gabrielę Flagę na coroczną imprezę-rekonstrukcję kaźni Kazimierza Łyszczyńskiego (autora barokowej książki "O nieistnieniu Boga"). Więcej o stylizacji i makijażu napiszę przy następnej notce z tej sesji, która ukaże się już za kilka dni!

My outfit is rather simple. The most unusual part is a historical polish Sarmatian cap. I borrowed it from Gabriela Flaga, who sew costumes for reenactment of Kazimierz Łyszczyński`s execution (punishment for atheism in 17th century).  I will write more about the outfit and my makeup in my next post!

fot. Amadeusz Andrzejewski
fot. Amadeusz Andrzejewski
fot. Amadeusz Andrzejewski
Mam nadzieję, że podobają Wam się zdjęcia? Czy będziecie tęsknić za zimą, czy raczej już nie możecie doczekać się wiosny?

Do you enjoy pictures? And will you miss winter or rather can`t you just wait for the spring?


fot. Amadeusz Andrzejewski

Komentarze

 1. Wow, ale cudowne zdjęcia <3 Piękny blog- dodajemy do obserwowanych!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna sesja :) Piękna sceneria, stylizacja i makijaż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Komplement makijażowy w Twoich ustach jest podwójnie ważny :)

   Usuń
 3. Przejrzałem chyba z 10 postów na Twoim blogu. Świetny blog! Taki natłok informacji i namalowanych przez zdjęcia historii, że nie wiem pod którym postem odpisać. Stwierdziłem, że tylko Cię pozdrowię, podziękuję i na pewno wrócę!😉

  Jak będzie czas to zapraszam również do mnie:
  Tu kliknij :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, pozdrawiam i zapraszam ponownie!

   Usuń
 4. I am absolute adore the contrast of your auburn hair, the teal green with the icy background. Some stunningly beautiful pictures.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Corporation Goth

Young Again ;)

Blue witch with her black cat