hand made :)

Witajcie!
Dzisiaj zaprezentuję Wam moje ostatnie drobne szycie - rękawiczki mitenki. Uszycie obu par zajęło mi jakieś 2 godziny. Zdecydowanie więcej czasu poświęciłam na zrobienie wykroju. Nadal nie jest idealny, ale po 5 uszytej z próbnego materiału rękawiczce miałam już dosyć i użyłam najbliższy ideałowi :) A główny problem tkwił w nieelastycznym materiale (chodzi tu o rękawiczki niebieskie., oraz w tym, że przez wąski prześwit nadgarstka musi zmieścić się cała dłoń. Materiał na pierwszą parę - bawełnianą koronkę otrzymałam dawno temu od jakiejś ciotki jakiegoś znajomego :) Jest jej sporo, ale niestety w dość małych kawałkach, a nawet ścinkach. Wykończenie wykonałam z szerokiej czarnej tasiemki pasmanteryjnej. Druga para wykonana jest z przezroczystej i elatycznej delikatnej dzianiny. Z krojem problemów nie było, musiałam tylko uważać żeby podszyć wszystkie szwy dokładnie, gdyż mogłoby się popruć.
Rękawiczki nie są idealne, ale to moje pierwsze małe robótki, zazwyczaj szyję rzeczy wielkogabarytowe - głównie spódnice ;)
Jeśli macie do polecenia jakieś wykroje na rękawiczki online, chętnie skorzystam :)

English:
Hello!
Today I show you my last little works - gloves. I was sawing them about 2 hours. More time I spent on making pattern. It is not perfect but when I sawed 5th trial glove I decided to use unperfect one. Main problem was in inflexible fabric (it is about blue pair). I have blue cotton lace from aunte of some my college. I have a lot of them but mostly in little pieces. I finished this pair of gloves by black ribbon. Second pair was made of thin, flexible fabric. 
Gloves are not perfect but they are my first little works. I usually saw big stuff, skirts mostly :)
If you have some on-line patterns of gloves I would like to use, so tell me :)
Komentarze

 1. Piękna ta niebieska koronka :-)
  Tak sobie pomyślałam, a gdyby tak zrobić sznurowanie na nadgarstku, nawiązanie do gorsetu, albo do tyłu sukien średniowiecznych?Wszyć pętelki w brzegi i przepleść tasiemką? Bo faktycznie ta niebieska wersja trochę szeroko wyszła.Za to czarne idealne!

  OdpowiedzUsuń
 2. wiązanie rodzi problem z natury "pomóż mi się ubrać!" :P

  OdpowiedzUsuń
 3. swietnie wyszlo :D

  mam do Ciebie prośbę, klikniesz w reklamę/y na moim blogu(oczywiście nie musisz, to tylko porśba) , jest to pierwszy gadżet po prawej stronie, z góry dzięki ! :)
  fashion-style-viola.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Precyzyjna robota, masz talent kobieto.
  U mnie - zaznaczam - to nie jest nowy blog, to ten sam profil. Zmieniłam adres, nick, wykasowałam archiwum. Po epizodzie przypadkowego wklejenia adresu na FB, było zbyt duże ryzyko, że ktoś z roboty mógł sobie poczytać o sobie i wolałam zareagować radykalnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Corporation Goth

Young Again ;)

Blue witch with her black cat